logo

reklam

En çok tercih edilen akıllı telefon modellerin Türkiye satış fiyatları

samsung_gakaxy_s4_1

Samsung Galaxy S4, HTC One, Sony Xperia Z, LG Optimus G, BlackBerry Z10 ve Nokia Lumia 920. Hepsi kendi markasının gözdesi olan bu modellerin fiyatlarında son durum nasıl?

Samsung’un amiral gemisi Galaxy S4’ün de satışa çıkması ile akıllı telefon rekabeti iyice kızıştı. Geçtiğimiz haftalarda Sony’nin su ve toz geçirmezlik özelliği ile öne çıkan modeli Xperia Z satışa sunulmuştu. HTC’nin alüminyum yekpare kasaya sahip modeli HTC One ise uzun bir bekleyişin ardından 7 Mayıs’ta tüketicilerle buluşacak.

Windows Phone 8 işletim sistemine sahip ilk akıllı telefon olan Nokia Lumia 920, Güney Koreli teknoloji devi LG’nin Optimus G modeli ve köklü bir değişime giderek yeni bir işletim sistemi ile küllerinden yeniden doğmak isteyen BlackBerry’in Z10 modeli ile tanıştık. Bu modellerin çoğu TeknoKulis test merkezinin konuğu oldu ve detaylı incelemeleri yayınlandı. Kendi markalarının en üst seviyedeki modelleri olan bu cihazlar aynı zamanda markaların prestijini temsil ediyor.

Psikolojik sınır 2000 lira

Amiral gemilerinin fiyatlarında dikkatimizi çeken durum fiyatların 1650-2000 TL aralığında sıralanıyor olması. Markalar, tüketicilerin zihnindeki 2000 lira psikolojik sınırını aşmamaya özen gösteriyor.

Aşağıdaki tabloda Türkiye fiyatı açıklanan 6 amiral gemisi modeli görebilirsiniz.

583200538747

Hasan GENÇ / TEKNOKULİS


Etiketler: » » » » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.